תמהיל משכנתא | תמהיל משכנתא מומלץ

מהו תמהיל משכנתא?

תמהיל משכנתא הוא פיצול של סכום המשכנתא אותו אנו לווים, למספר תתי הלוואות. בכל תת הלוואה שכזה עלינו להחליט באיזה מסלול משכנתא לבחור (מתוך מעל ל 30 מסלולי משכנתא שקיימים היום), כמה כסף לשים בו ולאיזו תקופה. לא חייבים ואנו חושבים שעדיף לרוב הלווים לא לקחת את כל המשכנתא ל 20 או 30 שנה.

לפני לקיחת משכנתא חשוב להבין כי יש צורך בפיזור סיכונים ובחירה בתמהיל שמורכב ממספר מסלולי משכנתא ולתקופות שונות. מכיוון שמדובר בהלוואה לטווח ארוך וסכומים מאד גבוהים, לא מומלץ בד"כ לשים את כל הביצים בסל אחד. אנו לא יכולים לדעת מה יהיה המצב הפיננסי שלנו בעוד מספר שנים, קל וחומר שלא נוכל לצפות באיזה מצב תהיה הכלכלה הישראלית או העולמית, מה תהיה רמת הריבית או גובה המדד.

מכיוון שכך, עלינו כלווי המשכנתא להכין את עצמינו לתרחישים שונים כדי למנוע מאתנו כל אפשרות של אי נעימויות עתידיות וקשיים בתשלומים השוטפים. יש לציין, כמובן, שאין איזושהי נוסחה מנצחת לגבי תמהיל המשכנתא הנכון – לכל משפחה יכולות להיות העדפות ומאפיינים שונים.

חשוב לציין כי בבניית תמהיל משכנתא, יש להתחשב גם ב"הוראות בנק ישראל" שפורסמו בשנים האחרונות. לכן בין יתר השיקולים, יש לקחת בחשבון את מצבנו הפיננסי הנוכחי, מה הצפי המשוער שנחזיק בנכס הנרכש, תחזית של מצבנו הפיננסי בעוד מספר שנים קדימה, פיזור נכון של הסיכונים וגם- שהתמהיל ישתלב עם הוראות בנק ישראל.

תמהיל משכנתא מומלץ

על מנת לבנות תמהיל משכנתא מומלץ, יש להתחשב במספר גורמים עיקריים:

  1. להתחשב בהכנסת
  2. להתחשב בהוצאות
  3. להתחשב בגורמיים עתידיים
  4. להתחשב בהון העצמי
  5. להתחשב בגובה המשכנתא
  6. להתחשב ברמת הסיכון שאתם מוכנים לקחת ( אנחנו נגביל אתכם לא לדאוג )
  7. האם תרצו לעשות השקעות נוספות בעתיד
  8. האם הדירה היא קבע או ארעית

כל אלה ועוד הם גורמים שיש להתחשב בהם כאשר אנו בונים תמהיל משכנתא, לכן תמהיל משכנתא היא לא פונקציה ששמים בה את משתנים ומקבלים תוצאות לעיתים ללקוח אחד יהיה חשוב תקופת המשכנתא ולאחר יהיה חשוב רמת סיכון נמוכה במיוחד, לעיתים אחד יראה בדירה או בבית מקום ארעי והאחר יראה בו מקום קבע, כמובן שיש עוד אין סוף דוגמאות, לכן התפקיד שלנו כיועצי משכנתאות הוא לקחת את כל הפרמטרים, את כל המשתנים, לאסוף אותם ולייצר / להנדס / לבנות ולתכנן עבורך משכנתא מושלמת, שתתאים לך בדיוק.

רוצה כזאת? נשמח לקבל את פנייתך

תמהיל משכנתא | תמהיל משכנתא מומלץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *